امام جمعه کنگان:
صدا و سیما گاهی مروج بدحجابی است

خبرگزاری فارس: امام جمعه کنگان گفت: برخی برنامه‌های صدا و سیما مروج بی‌حجابی و بدحجابی است.

خبرگزاری فارس: صدا و سیما گاهی مروج بدحجابی است

به گزارش خبرگزاری فارس از کنگان، حجت‌الاسلام محمود محمودی در خطبه‌های امروز نماز جمعه کنگان با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا و پرهیزگاری از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان مومن و مسلمان است و باید از گناه و ناپاکی دوری کنیم تا رستگار شویم.

امام جمعه کنگان با تبریک میلاد با سعادت حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم منتظران در عصر انتظار خودسازی و تهذیب نفس است.

وی افزود: امام زمان ارواحنا فداه از تمام مسائل و امور زندگی ما مطلع و ناظر بر اعمال است فلذا باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که قلب ولی‌الله از ما خشنود و راضی باشد و این مهم در سایه عمل به واجبات و ترک محرمات میسر خواهد بود.

محمودی در ادامه با اشاره به رزمایش موشکی پیامبر اعظم (ص) افزود: پیام این رزمایش به کشورهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای این‌ست که پاسخ جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تهدید و تجاوز احتمالی قاطع، سریع، کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد بود.

وی اذعان داشت: رزمایش پیامبر اعظم (ص) نمایشی از اقتدار و عزت قوای نظامی جمهوری اسلامی بود و در این رزمایش چندین موشک ساخت ایران اسلامی با موفقیت آزمایش شد.

محمودی همچنین به برخی تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی اشاره و گفت: اقتصاد ایران در برابر تحریم‌های نفتی و تحریم معامله با بانک مرکزی مقاوم شده به‌گونه‌ای که آمریکا را وادار کرد تا 17 کشور را از تحریم با ایران اسلامی خارج کند.

امام جمعه کنگان به سالروز کشتار مسجد گوهرشاد اشاره کرد و یادآور شد: مردم همواره به دنبال احیای ارزش‌ها هستند و مسئولان باید در نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب اهتمام بیشتری داشته باشند.

محمودی با انتقاد از صدا و سیما بیان کرد: متاسفانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی خواسته یا ناخواسته در برخی برنامه‌های تلوزیونی مروج بی‌حجابی و بدحجابی است که باید جلوی آن گرفته شود.

وی با بیان اینکه وضعیت موجود حجاب و عفاف در کشور نگران کننده است خاطرنشان کرد: نباید به بهانه کاهش پرونده در دستگاه قضایی اجازه داد برخی افراد با بی‌عفتی در سطح جامعه، ادارات دولتی، مدارس و دانشگاه‌ها به شئون دینی دهن‌کجی کنند و دستگاه قضا و نیروی انتظامی باید در این زمینه با جدیت با مظاهر بدحجابی و بی‌حجابی برخورد کنند.